TUL 2050

TUL 2050

Konkurencja międzynarodowa w tym z ośrodkami poza Europą i USA

TUL 2050 Forums Politechnika Łódzka w kontekście międzynarodowym Konkurencja międzynarodowa w tym z ośrodkami poza Europą i USA

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #1616
    Mirek Sopek
    Participant

    Nie mamy wątpliwości, iż ważnym elementem naszej wizji jest uzyskanie statusu globalnie rozpoznawalnego uniwersytetu, który wspiera innowacje, doskonałość naukową i technologiczną oraz różnorodność w edukacji i badaniach naukowych.
    Naszym celem jest umożliwienie naszym studentom i naukowcom rozwiązywania najważniejszych wyzwań świata poprzez interdyscyplinarną współpracę międzynarodową i najnowocześniejsze technologie informatyczne.
    Nie ma wątpliwości iż wymaga to dynamicznego kultywowania wartości wspólnych dla społeczności uczonych i liderów biznesu w skali globalnej.
    Adresujemy przyszłość, w której nasza instytucja staje się rozpoznawanym globalnie centrum nauki, kreatywności ale również zrozumienia kulturowego, kształtującą globalny krajobraz szkolnictwa wyższego i napędzającą pozytywne zmiany na świecie.
    Te wysoko poziomowe i długoterminowe cele wymagają jednak bardziej konkretnych celów strategicznych. Porozmawiajmy o nich.
    W tym wątku naszego dialogu zapraszam wszystkich do zaproponowania takich celów. Pytaniem podstawowym jest tu: co Politechnika Łódzka powinna zrobić w ciągu najbliższych 25 lat, aby uzyskać status globalnie rozpoznawalnego uniwersytetu i to nie tylko w Europie i USA….

    #1887
    jakubwojcik
    Participant

    Bardzo ważny temat, sugerowałbym postawienie sobie celu, że PŁ ma ambicję umożliwić wyjazd na roczną wymianę zagraniczną, krótki kurs wakacyjny, lub odbycie części studiów każdemu studentowi.

    Uczelnia umożliwi wymiany naukowe swoim pracownikom i badaczom, tak aby mogli brać udział w najbardziej ambitnych projektach badawczych na świecie.

    PŁ będzie otwarta aby przyjmować studentów zagranicznych z każdego zakątka świata – stając się forum wymiany myśli i szukania rozwiązań globalnych problemów.

    Maksymalizując możliwości wyjazdów, de facto uczelnia będzie otrzymywała dostęp do dużych i ambitnych projektów badawczych, do zleceń na badania od zagranicznych firm – uczelnia to de facto jej absolwenci i pracownicy ich know how i siła sieci społecznych. Im bardziej umiędzynarodowiona sieć absolwentów, studentów i pracowników tym większe, ciekawsze i lepiej płatne projekty będzie można tworzyć na PŁ.

    Dunski Uniwersytet w Aalborgu nie konkuruje z MIT jakoscia kadry, oni skutecznie konkuruja poziomem umiedzynarodowienia i uczeniem studentow wspolpracy w grupach – i tym bija na glowe DTU, Odense, czy Arhus – dunskie uczelnie z pierwszej 5tki.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.